Дитячий будинок сімейного типу Іонової Валентини Никифорівни

Валентина Ионова - мать героиняСегодня еще одна статья, про семью Ионовых. Статья взята с студенческой газеты.

Чим ближче 8 Березня, тим більше ми відчуваємо початок весни і думаємо про подарунки, якими могли б порадувати рідних, друзів, але в першу чергу наших дорогих мам. Мені дуже приємно сьогодні зі сторінок нашої вузівської газети поздоровити з Міжнародним жіночим днем найкращу маму Валентину Никифорівну Іонову, про яку «Моя мама найкраща у світі!» говорять понад п’ятдесят її дітей і серед них я.

Наша чудова родина розпочалася з майже звичайного ходу подій: у папи з мамою народився син, потім ще двоє. Довгоочікувана дочка з’явилася наступною, і це була я, а через рік мама народила ще одного сина. Ось такою була наша родина з п’ятьма дітьми вісімнадцять років тому.

Я пам’ятаю, як одного разу (мені тоді було З роки) мама сказала: «Світланочко, завтра я привезу до нас дівчинку, яку звати, як і тебе, Світланкою, вона буде твоєю сестричкою». Після сестрички Світлани з’являлися все нові й нові брати й сестри, яких мама знаходила не «в капусті», а забирала з інтернатів усієї Дніпропетровської області. І незабаром з’явився один із перших в Україні сімейний дитячий будинок Іонових.

Сиротами найчастіше стають діти з неблагополучних родин, із генетичними задатками їхніх батьків-наркоманів, алкоголіків, які перебувають у місцях позбавлення волі тощо. Тому необхідні величезна любов і багато сил, щоб допомогти таким дітям не повторити помилок їхніх батьків, дати шанс на повноцінне життя.

Мамині діти (слово «вихованці» мені здається недоречним) ходять у загальноосвітню школу, як усі звичайні їх однолітки. Для розвитку особистості і здібностей у кожному з моїх молодших братиків і сестричок діти залучені до занять у музичній і художній школах. Мама прагне також навчити кожного з них трудитися, щоб у майбутньому, ставши дорослими, вони могли забезпечувати себе усім необхідним чесним шляхом, а не шукали легких грошей.

Минав час, одні діти виростали, а на їх місце приходили нові. Нині наша мама виховує одинадцять сиріт різного віку, які стали для всіх нас рідними. А за вісімнадцять років їх, маминих дітей, набралося понад п’ятдесят! Дев’ять із них одержали вищу освіту, семеро — середню технічну, тринадцятеро — закінчили СПТУ.

Великою перемогою мама вважає можливість повернути дітей у їхні кровні родини. Таких перемог на її рахунку вже одинадцять. Цікаво, що всі мої рідні брати закінчили НМетАУ, де сьогодні навчаюся і я, як би продовжуючи сімейну традицію. Звичайно, мамине життя заповнене різними турботами, вистачає й труднощів, адже одночасно у нашій родині могли виховуватися до двадцяти дітей. Я не перестаю дивуватися, звідки тільки беруться сили у нашої дорогої матусі, щоб керувати такою командою!

Щоб легше було зрозуміти, що таке дуже велика родина, уявіть собі на хвилинку, що за місяць у нас на харчування йде близько 125 кг хліба, 25 кг цукру, 35 кг м’яса, 120 кг картоплі, 140 кг овочів, 100 кг фруктів, 10 кг цукерок і печива, 300 шт. яєць, 150 л молока, 10 кг курячого м’яса, 150 л кефіру. Усім цим треба розумно розпорядитися, а ще подбати про одяг, взуття, не кажучи вже про прання, прибирання тощо. Але коли діти нашої великої родини — мамині діти — самі виховують власних синів і дочок, а не кидають напризволяще: працюють, а не крадуть, тоді розумієш, що все зроблене нею для нас — подвиг, і все це зроблено недаремно.

Тож не дивно, що в грудні 2005 року Президент України Віктор Ющенко нагородив нашу дорогу маму Валентину Никифорівну Іонову орденом матері-героїні. Тільки героїнею можна назвати жінку, здатну так любити дітей і жити заради них! Ми пишаємося своєю мамою, бо вона у нас найкраща у світі! І їй я від усіх своїх братів і сестер надсилаю щирі слова подяки й вітань з в Березня зі сторінок «Кадрів!»

Щастя тобі, люба мамо, та міцного здоров’я на довгі-довгі роки! Ти найкраща у світі мама!

Світлана Іонова, студентка групи МЗВ-02.

P. S. Подпишитесь на получение новостей на RSS или на e-mail, чтобы не пропустить следующие истории приемных семей.

Читайте также:

1 комментарий

  1. 5 мая 2010

    […] Добрый день всем читателям блога «Наша Кроха». Сегодня в рубрике видео-истории приемных семей Вы сможете познакомиться с историей приемной семьи Валентины Ионовой. Кстати, рассказ Светланы  Ионовой про свою маму, Валентину Ионову,  Вы можете прочитать здесь. […]

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *